Мінюст запустив систему електронного апостиля.

Мінюст запустив систему електронного апостиля.

За словами міністра юстиції Павла Петренко “Україна приєднається до електронного сервісу, суть якого в тому, що громадяни в будь-якому органі РАЦС за місцем проживання зможуть подати свої документи для посвідчення їх електронним штампом” Апостиль “. Після обробки документа електронною системою, на нього накладатиметься електронний апостиль, і цей документ протягом 24 годин людина зможе роздрукувати з сайту або отримати його в тому ж РАЦС. При такій системі відпаде необхідність їхати в Київ для проставлення штампа безпосередньо в МЮ »

При цьому, уповноважені представники країни, в яку подається документ, що має бути засвідчений апостилем, через загальний реєстр зможуть перевірити як справжність самого апостиля, так і оригінальність документа.

За його словами, в даний час до цієї системи вже підключені 23 країни, серед яких США, Великобританія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Латвія, Грузія, Молдова та інші.

УВАГА!
Система запущена в листопаді 2015 року та поки що працює в тестовому режимі. Співробітники РАЦСів на місцях не завжди вміють коректно її використовувати і знають не всі тонкощі процесу апостилювання. У зв’язку з цим поки що термін видачі готових документів реально становить до 7 робочих днів!

Нововведення стосується тільки роботи міністерства юстиції! Документи, на яких апостиль проставлют МЗС і МОН апостилюються в звичному режимі.


Одно из полей не заполнено!